Konsultant KOPART Telefony:
798 118 244
507 046 112

Produkcja ikonaPRODUKCJA

Wykop ikonaWYKOP

Dowóz ikonaDOWÓZ

Montaż ikonaMONTAŻ

JAKO PIERWSI W POLSCE MAMY KRAJOWĄ OCENĘ TECHNICZNĄ ZBIORNIKÓW 5 LAT GWARANCJI NA ZBIORNIK

Na tej stronie znajdują się często zadawane pytania. Staramy się odpowiadać obiektywnie, przedstawiając od razu rozwiązania z oferty naszej firmy.

 

Czy rodzaj (klasa) betonu ma wpływ na jakość szamba?

Jaki rozmiar szamba wybrać?

 

Pytania i odpowiedzi: Pytanie: Czy rodzaj (klasa) betonu ma wpływ na jakość szamba?

Odpowiedź:

Szczelność i wytrzymałość to dwie główne cechy każdego szamba. Zbiorniki, które będą pełniły rolę szamba na ścieki, deszczówkę, gnojówkę, gnojowicę czy będą stosowane jako przydomowe oczyszczalnie albo jako studzienki wodomierzowe muszą być wykonane bardzo fachowo, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu będą szczelne, trwałe i odporne. Dlatego tak ważna jest klasa betonu, który jest stosowany przy produkcji szamba, zbrojenie oraz wykonanie. Nasza firma używa betonu o klasie B-20, wyższa klasa (B-30) jest wykorzystywana do produkcji w zimniejszych porach roku. Bardzo ważny jest też rodzaj klasy szczelności, czyli chemia dodawana przy produkcji betonu. Ma ona wpływ na szczelność szamba. Od zewnątrz zbiornik jest  zabezpieczony przed dostaniem się wody izolacją uszczelniającą pory w betonie, które mogą się pojawić przy produkcji.– IZOLBETEM. Stosowana jest również hydroizolacja penetrująca HYDROBELT. Należy także pamiętać o pokrywach na zbiornik. Te są zwykle produkowane w trzech klasach wytrzymałości – 3 ton/m², 5 ton/m² oraz 7 ton/m². Jeśli wszystkie te czynniki zostają spełnione, wtedy szambo betonowe wyróżnia się bardzo dobrą jakością, a co za tym idzie trwałością i bezusterkowością. A takie są nasze szamba betonowe – zapraszamy do kontaktu z firmą KOPART!

 

Pytanie: Jaki rozmiar szamba wybrać?

Odpowiedź:

Rozejrzyj się w Twojej okolicy, jakie wozy asenizacyjne (szambiarki) odbierają nieczystości i będziesz miał argument do wyboru właściwej pojemności zbiornika. Należy dobrać takie szambo, aby jego pojemność była trochę większa niż może zabrać szambowóz, który będzie zamawiany do odbioru nieczystości. Jeśli nasz zbiornik będzie mniejszy niż pojemność szambiarki, będzie ona jeździć nie do końca pełna.
Druga sprawa to ilość mieszkańców gospodarstwa domowego, gdzie zamontowane będzie szambo. Dla 1-3  mieszkańców proponujemy 6 tys litrów, dla 4-5 mieszkańców-10 tys litrów, w przypadku więcej niż 5 osób lub dodatkowych innych pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Nowości i promocje

Obszar działania firmy

Zbiorniki betonowe dostarczamy na obszarze całej Polski. Kliknij!

Pytania i odpowiedzi na temat produkcji i montażu szamb betonowych

Szybka wycena zbiornika!